куди звертатися якщо вантаж пошкоджено при перевезенні

Кожний водій знає, що дорога – справа дуже непередбачувана. Що і як станеться в шляху, заздалегідь ніхто не може чітко сказати. Тож, радимо зрозуміти, що відмова від страхування вантажу при транспортуванні є примарною вигодою. Краще намагатися попередити всі можливі випадки та вивчити власні права, як замовника заздалегідь. Так буде вигідніше, надійніше, спокійніше.

Коли перевезення вантажів здійснюється компанією Мактранс, все організується на професійному рівні. Окрім передбачених правил та вимог законів, ще є досвід, на який спираються в роботі всі фахівці. І саме досвід допомагає більше. Тому, звичайно, розглянемо можливі ситуації, зайвим не буде, але при зверненні до Мактранс інформація далі буде виключно ознайомчою. 

Порядок дій при пошкодженні вантажу під час перевезення

У разі пошкодження вантажу під час транспортування діяти необхідно в наступному порядку:

  1. Зафіксуйте пошкодження. Під час уважного огляду вантажу слід одразу фіксувати, документувати все. Найчастіше, для цього робляться фото. Надалі вони допоможуть при зверненні з претензіями.
  2. Складіть акт про наявні пошкодження. В ньому мають бути зазначені: час, дата, ступінь серйозності пошкоджень. Можна зазначити причину, якщо вона зрозуміла. 
  3. Повідомте перевізника про те, що сталося, одразу надайте докази (відео, фото). Не тягніть, робіть все одразу.
  4. Оцініть можливий вплив пошкодження на вантаж. За потреби можна долучити до цього процесу окремих фахівців.
  5. Подайте страховику чи перевізнику заяву. Претензію доповніть всіма наявними доказами (акт, фото, звіти). Обґрунтуйте власне незадоволення. Тобто, дійте не емоційно, а професійно.

Далі треба чекати відповіді від отримувача заяви. Якщо претензія буде задоволена, відбудеться оплата, якщо сторони згоди не дійдуть, на підставі наявних доказів можна звертатися до правоохоронців чи одразу до суду. 

порядок дій при пошкодженні вантажу під час перевезення

Але!!! Є ще один дуже важливий момент. Треба довести, що винний в пошкодженні перевізник, не відправник, не обставини. І ця робота також має особливості.

Як довести вину перевізника у пошкодженні вантажу

Щоб довести провину перевізника в пошкодженні вантажу, треба підготувати та надати кілька вагомих документів та доказів. При цьому можна дотримуватися такої інструкції:

  1. Акт про пошкодження. Одразу як тільки вантаж надійшов одержувачу, слід уважно переглянути його, перевірити стан. Якщо наявні якісь пошкодження, скласти відповідний акт. Документ зафіксує, що конкретно було пошкоджено, яким був обсяг пошкоджень. Складати акт треба разом з представниками перевізника чи з незалежними третіми особами.
  2. Відео та фото пошкоджень. Треба підготувати всі можливі матеріали, які свідчитимуть про те, в якому стані перебував вантаж на момент отримання. Надалі це допоможе підтвердити, що пошкодження відбулися безпосередньо під час перевезення.
  3. Порівняння з вихідною документацією. Стан вантажу слід порівняти із ТТН (товарно-транспортною накладною) або ж з іншими документами, які б могли підтвердити, яким він був на момент передачі перевізнику. Якщо ці документи наявні, це може слугувати додатково реальним доказом того, що ушкодження були нанесені безпосередньо під час транспортування.

В деяких випадках залучаються до такої роботи оцінювачі. До речі, вони можуть допомогти розібратися, як скласти акт про пошкодження вантажу при перевезенні, зразок вдалий надати та ін.

як довести вину перевізника у пошкодженні вантажу

А потім вже на підставі всього формується та подається претензія перевізнику. Відповідно до нашого законодавства вона, з описанням всіх обставин, з копіями акту, з відео та фото, з висновком від експерта (якщо в наявності) надсилається за допомоги рекомендованого листа обов’язково з повідомленням, що вручення відбулося.

Так буде підтверджений факт отримання претензії перевізником.

Далі або слідує відшкодування, скажімо так, мирне вирішення, або ж відбувається (за необхідності) звернення до суду. Докази вже зібрані. Обґрунтувати вимоги неважко. За потреби, можна скористуватися послугами адвоката.

Кроки перелічені та розглянуті не просто існують в теорії, вони вже багаторазово застосовані та перевірені. Вони допомагають створити базу для доведення провини перевізника (або ж встановлення приводів для звернення до страховиків). 

Куди звертатися, якщо вантаж пошкоджено при перевезенні, для більш детальної консультації та супроводу? До юристів, які спеціалізуються саме на особливостях транспортного права. 

Бажаємо, щоб ця інформація лишилася просто ознайомчою, щоб застосовувати на практиці її не довелося. Але про всяк випадок радимо ще й зі знайомими поділитися, можливо, їм також буде корисним це знати. 




[wpforms id=”146″ title=”true”]

×

[wpforms id=”843″ title=”true”]

×