Процес перетяжки дверних вставок в салоні авто хоча і трудомісткий етап тюнінгу, але не такий складний. При певному терпінні і старанності виконати цю роботу можна своїми силами. У даній статті викладені основні дії щодо здійснення поставленого завдання, описаний матеріал для перетяжки дверних карт і важливі деталі, які слід врахувати, щоб отримати хороший результат.

Необхідність заміни дверної обшивки автомобіля з’являється, коли хочуть переробити вигляд салону разом з оновленням оббивки і обробки сидіння або в зв’язку із зносом матеріалу або його відшаруванням, яке відбувається, як правило, через що стала непридатною поролоновою підкладки. При спробі переклеїти останню, не видаляючи при цьому фрагменти від її руйнування, обшивка з часом знову відшарується. Тому, перетяжка дверних карт вимагає до себе грунтовного підходу. Карту з приклеєним до нього матерією краще демонтувати і видалити потім залишки поролону. Приклеїти новий матеріал до панелі з поролоном, можна і без нього. Встановити конструкцію на своє місце.

материал для перетяжки дверных карт

Тканина для перетяжки дверних карт

Спочатку треба вирішити, яким ви хочете бачити салон своєї машини. Вибір обшивки на перший погляд здається завданням неважко. Колір і тип текстилю – цього недостатньо для прийняття остаточного рішення. Щоб обробка довго служила, то від дешевого матеріалу варто відмовлятися. Тому, за основу беріть міцність, надійність і якість тканини, а потім все інше.

Для дверних панелей в ходу будь для автомобільного тюнінгу матеріал. Тут використовують і автомобільну шкіру, і велюр, і алькантару, а також тканини для оббивки салону автомобіля.

Види матеріалів для перетяжки дверних карт та їх особливості:

  • Автомобільна шкіра. Довговічна та легка у чищенні. Підходить для розкішного салону, але може бути дорогою.
  • Велюр. М’який та приємний на дотик, додає салону вишуканості. Проте менш зносостійкий порівняно зі шкірою.
  • Алькантара. Виглядає як замша, легка у догляді та приємна на дотик. Добре поєднується з сучасним інтер’єром.
  • Тканини для оббивки салону. Великий вибір кольорів та візерунків, але можуть бути менш зносостійкими та вимагати більш ретельного догляду.
  • Термошкіра. Ідеально підходить для складних форм завдяки своїй еластичності. Досить міцна та стійка до зносу.

Як вибрати тканину для реставрації дверних карток?

В принципі, для реставрації дверних карт можна вдатися до будь-якого матеріалу. Головне, щоб він міг добре розтягуватися, бути товстим, міцним і зносостійким. Якщо він недостатньо розтягуємо, то розправити його по конфігурації вставки не так просто. Нормальна товщина приховає всі нерівності, і через товсту тканина не просвічують і не виділяються нутрощі двері. При використанні тонкої оббивки необхідно встановлювати пластичну підкладку. Оздоблювальний матеріал, призначений виключно для обтягування елементів салону машини, як правило, досить товстий, міцний і зносостійкий, на відміну від одежної текстилю, який набагато тонше і легше піддається шиття.

Так як у панелі складна конфігурація, матеріал для її облицювання повинен добре тягнутися в усіх напрямках. Тому, для перетяжки вставки з пластика краще застосувати термокожу, що володіє даними властивостями, які досягаються завдяки нагріванню штучної шкіри феном при її установці. Виробники матеріалу на цю тему дають відповідні рекомендації.

Таблиця порівняння міцності та зносостійкості популярних матеріалів для перетяжки:

МатеріалЗносостійкістьДоглядЕстетика
Автомобільна шкіраВисокаПомірнийРозкішний
ВелюрСередняВимогливийЗатишний
АлькантараВисокаПомірнийСучасний
Тканини для оббивкиНизькаВимогливийРізноманітний
ТермошкіраВисокаПомірнийАдаптивний

Ця таблиця допомогає підібрати відповідний матеріал для перетяжки дверних карт у автомобілі, враховуючи баланс між зносостійкістю, вимогами до догляду та естетикою.

Для консультації з перетяжки дверних карт дзвоніть нам за тел. 067-226-26-65.
[wpforms id=”146″ title=”true”]

×

[wpforms id=”843″ title=”true”]

×