Стежити потрібно не тільки за зовнішнім виглядом автомобіля, але і за внутрішнім його станом. Оббивку, потерту місцями, і подряпані ділянки пластика можна відновити особисто. Щоб надати пошкодженій пластику гідний вигляд, немає необхідності в ремонті всього салону авто. Досить приділити увагу тільки зіпсованим ділянкам.

Яким способом можна усунути дефекти

Досвідченим водіям відомо кілька поширених варіантів по відновленню пластику. У кожному з них в результаті проведеної роботи виходить цілком пристойний вигляд. Який спосіб підійде вам, доведеться вибирати самому. Якість ремонту буде залежати і від використовуваних матеріалів.

Дорогий спосіб реставрації пластику не завжди дає бажаний результат. Нерідко трапляться, що вирішальним фактором, що впливає на якість робіт, буває старанність і навик виконавця.

Поширені методи ремонту пластику своїми руками:

  • фарбування зіпсованих ділянок;
  • наклейка на пошкоджені місця маскує плівки;
  • обтягування пластика шкірзамінником або шкірою.

Фарбування деформованих місць

Більшості автомобілістів, коли з’являється необхідність оновити пластик, перше, що спадає на думку, це – зафарбувати непоказні його ділянки.

Заходи по відновленню зручніше здійснювати на демонтованої частини салону. Для демонтажу необхідно користуватися спеціальним інструментом, щоб не завдати ще більшої шкоди пластиковій поверхні. Далі треба очистити від забруднень і знежирити робочу сторону деталі. Попередньо треба проінспектувати реакцію пластмаси на засіб для знежирення. Перевірка проводиться з вивороту. Якщо протягом 15-20 хвилин від засобу немає шкоди, значить його можна сміливо використовувати.

Для більш міцного схоплювання фарби з поверхнею пошкоджені зони спочатку покривають ґрунтовкою в 1-2-я шару. Після її висихання можна приступати до фарбування. Фарбу можна розпорошувати під тиском з балонів (200, 500 мл) або з попередньо нею заповнених пульверизатора або з аерографа.

Щоб на обробленому елементі не утворювалися патьоки, його краще сушити горизонтально розташованим. Зверху фарби наносять один або два шари лаку. Для прискорення сушки додаткові нагрівання можна не застосовувати.

Перетяжка

Є авто, в яких пластикові деталі для декорації покриті шкірзамінником або шкірою. Якщо така поверхня зіпсувалася, змінюється все покриття елемента.

Спочатку треба зняти предмет, який підлягає відновленню. Потім канцелярським ножем позбутися пошкодженої ділянки або зняти всю оббивку. З заздалегідь підготовленого шматка викроїти клапоть потрібної форми. Очистити і знежирити робочу поверхню. Нанести на неї клейовий склад і, наклавши зверху латку, разравнять її гумовим валиком. Просушити і поставити відремонтовану деталь на місце.

Використання декоруючих плівки

Пластикові потерті або подряпані ділянки можна заховати під кольоровою плівкою. Вінілова її основа допоможе оновити салон вашого автомобіля. Цей матеріал часто застосовується саме для таких цілей. Цей метод повністю відродить інтер’єр автосалону. Спочатку треба зняти всі повинні стати предметом обробки елементи з пластику, очистити їх і знежирити. Далі треба викроїти з плівки шматки, відповідні за формою і розмірами демонтованим частинах салону.

Далі оновлюється кожен предмет по-окремо. Для цього спочатку плівку треба звільнити від захисного шару і наклеїти її на підготовлену деталь. Фіксацію плівки треба виробляти з натяжкою. Після приклеювання прогрівають її феном, розправляючи від центру до країв, щоб на поверхні не утворювалися повітряні бульбашки і хвилі.

У важкодоступних для валика місцях користуються шпателем. Працювати з ним треба дуже обережно, щоб не нашкодити пластичному матеріалу. Після обклеювання деталі треба почекати 20-30 хвилин, щоб плівка міцно закріпилася на поверхні. Тепер елемент можна монтувати назад. Процедура повторюється в тому ж порядку з іншими елементами, що підлягають оновленню.

Висновок

Ремонт пластика авто своїми руками можна здійснювати власноруч навіть в гаражі з мінімальним набором пристосувань. Якщо подряпини глибокі, буде потрібно шпаклівка. Від незначних дефектів можна позбутися, затерев розігріту поверхню пластика махрової матерією.

Якщо ви вибрали спосіб ремонту обклеюванням плівкою, необхідно вибирати високоякісний матеріал, який не відходив би від поверхні в холоди і не розм’якшується в спекотні дні. Витратні робочі матеріали слід купувати виключно в перевірених автомагазинах.



Вам буде цікаво:

[wpforms id=”146″ title=”true”]

×

[wpforms id=”843″ title=”true”]

×