Багато людей потрапляють в дорожньо-транспортні пригоди, тому інформація про те, як розблокувати ремені безпеки після ДТП, вельми корисна і важлива. Аварія може бути не серйозною, але відомості про те, як розблокувати ремінь безпеки не будуть зайвими, як говорить знамените прислів’я: “Попереджений, значить озброєний”.

Суть даного технічного процесу полягає в тому, що, коли відбувається навантаження в результаті аварії, в ремені безпеки спрацьовує спеціальний механізм – пиропатрон. Важливо розуміти, що така напасть може трапиться не тільки після ДТП, а й навіть після різкого гальмування, тому безліч людей стикаються з заклинюванням ременя. На жаль, але в деяких машинах неможливо демонтувати ремінь і залишається тільки зрізати старий і встановлювати новий. На радість автовласників, в більшості авто все-таки можна відновити ремінь безпеки.

Цікавий момент, але завжди після ДТП варто перевіряти працездатність пасажирського ременя безпеки, так як в деяких машинах при аварії пиропатрон вистрілює не тільки у водія, але і у пасажира спереду.

розблокувати ремені безпеки після дтп

Як розблокувати ремінь безпеки після ДТП?

Існує два основні варіанти відновлення ременя безпеки після дорожньо-транспортної пригоди. Вибір варіанту залежить від конструкції ременя, в цілому, основна послідовність дій буде одна, але є певні індивідуальні особливості, які потрібно враховувати.

1 Спосіб, коли пиропатрон з втулкою

Не залежно від конструкції ременя безпеки, першим етапом завжди буде демонтування ременя. В цілому, це дуже легка процедура, яка не викликає особливих труднощів. Але бувають випадки, коли монтаж неможливий без попереднього знімання сидінь.

Коли ви знімете механізм, ви побачите білу поворотну пружину з прорізом по центру корпусу. Якраз в неї слід акуратно вставити вузьку пластину, що міститься за рахунок розкручування пружини. Якщо за рахунок розкручування платівка не поміщається, то на жаль, але весь механізм не підлягає ремонту і його варто викинути.

З самого корпусу слід прибрати три болта (відкладіть їх в сторону, не втратьте, вони вам ще знадобляться). Не займайтеся самовольством і не крутите або втягуйте ремінь – якщо ви порушите роботу пружини, то в наступні часи вона буде працювати непередбачувано.

Оболонка пиропатрона закріплюється трьома гвинтами, але деякі моделі допускають кріплення і п’яти гвинтами. Сам кріплення викручується і пиропатрон забирається.

Наступний етап полягає в знятті захисної кришки. На жаль, але вона закріплена на безліч болтів, найчастіше їх близько 21, а тому цей етап може затягнуться. Плюс, кришка посаджена на герметик, не забудьте запастися викруткою для її зняття.

Якраз під кришкою буде перебувати пластикова втулка, всередині якої 6 шматків мідного дроту, вони і послужать стопорами. Всі обрізки потрібно витягнути і викинути, і найчастіше сам втулка вже зіпсована, але її слід залишити на місці, так як вона необхідна в центрування осі і підтримці ременя.

Тепер можна встановити пластину пиропатрона на місце. Можна відкрутити третину і кришка буде триматися надійно.

При ДТП ремінь трохи розслаблений, а на пружині він повинен бути злегка підмотуваним. Доведеться два або чотири рази зробити підмотування – це залежить від ослаблення возвратка.

Механізм монтується на місце. Ретельно закріплюється і тоді вже можна витягнути стопорну пластику.

Коли ремінь безпеки буде встановлено на своє місце, не забудьте перевірити його працездатність. Сам ремінь спрацьовує тільки у вертикальному положенні, тому звертайте увагу відрегулюйте його місце розташування.

2 спосіб розблокувати ремінь безпеки, коли рейка зубчаста

При розборі спрацювала деталі ви виявили зубчасту рейку. На жаль, але вона ушкоджується безповоротно, її ремонт неможливий. Просто витягуйте її і викидайте, а на її місце придбайте нову, вона продається в будь-яких магазинах автозапчастин.

Потім ви побачите шестірню, яка після спрацювання ременя безпеки не ламається, її можна залишити. Але навколо неї може знайти шматочки пластмаси, їх слід акуратно витягнути з патрона.

Тепер ви спокійно можете зібрати все назад, дотримуючись суворої послідовність дій.

Поширені помилки при розблокуванні ременів безпеки

  1. Неправильне використання інструментів. Використання неспівмірних інструментів може пошкодити механізм ременя безпеки або його компоненти.
  2. Ігнорування інструкцій виробника. Пренебреження керівництвом з експлуатації автомобіля і інструкціями виробника призводить до неправильного демонтажу або зборки механізму.
  3. Пошкодження піропатрона при демонтажі. Некоректне оброблення піропатрона викликає його випадкове спрацювання або пошкодження.
  4. Недостатня перевірка механізму після ремонту. Непроведення повної перевірки роботи ременя після ремонту може залишити приховані дефекти, що загрожують безпеці.
  5. Спроба ремонту пошкодженої зубчастої рейки. Спроба відновити працездатність пошкодженої зубчастої рейки замість її заміни – часта помилка, що призводить до зменшення безпеки.
  6. Недбале оброблення пружин і стопорних елементів. Призводить до неправильної роботи механізму в майбутньому.
  7. Ігнорування необхідності заміни ременя після спрацювання. Спроба відновити сильно пошкоджений ремінь безпеки після його спрацювання замість повної заміни – серйозна помилка, що загрожує безпеці пасажирів.

Ми надзвичайно не рекомендуємо займатися розблокуванням ременів безпеки після ДТП самостійно. Цю роботу повинні виконувати лише професіонали. Від роботи системи безпеки автомобіля залежить ваше життя.

Часті Запитання

Чи можливо самостійно розблокувати ремінь безпеки після ДТП?

Самостійне розблокування ременя безпеки можливе, але не рекомендується через складність процесу і ризики для безпеки. Якщо ви не маєте необхідних знань і інструментів, краще звернутися до професіоналів.

Які інструменти необхідні для розблокування ременя безпеки?

Вам знадобляться викрутки, плоскогубці, можливо, спеціальні ключі для зняття панелі та інші інструменти в залежності від моделі автомобіля і конструкції ременя.

Як визначити, що ремінь безпеки пошкоджений і потребує втручання?

Якщо ремінь не повертається у вихідне положення, застрягає або має видимі пошкодження, це вказує на необхідність його перевірки і, можливо, ремонту.

Чи можливо відновити ремінь безпеки, якщо спрацював піропатрон?

В деяких випадках можливе відновлення ременя після спрацювання піропатрона, але часто потрібна повна заміна механізму. Важливо провести ретельну перевірку, щоб переконатися в його надійності.

Які основні помилки слід уникати при розблокуванні ременя безпеки?

Основні помилки включають використання неспівмірних інструментів, ігнорування інструкцій виробника, некоректне оброблення піропатрона і недостатню перевірку механізму після ремонту.Вам буде цікаво:

[wpforms id=”146″ title=”true”]

×

[wpforms id=”843″ title=”true”]

×