Безпека пасажирів і водія в автомобілі – найважливіше завдання автовиробників. Провідні інженери розробляють найдосконаліші системи забезпечення безпеки, які мінімізують силу удару, тим самим збережуть життя людей.

Найефективніший елемент електронної системи – подушки безпеки. Саме вони знижують удар і розподіляють навантаження рівномірно по всьому тілу в разі лобового зіткнення під час дорожньо-транспортної пригоди.

На даний момент часу всі сучасні автомобілі вже обладнані всіма необхідними компонентами електронної системи безпеки або ж існує можливість для установки всіх елементів.

скільки коштує заміна подушок безпеки

Сьогодні вже важко уявити собі транспортний засіб без Airbag, тому що саме цей елемент забезпечує надійний захист при своєчасній активації. Тому, вкрай важливо стежити за виникненням навіть найдрібніших несправностей в електронній системі безпеки і вчасно звертатися до сервісних центрів. Коректна робота компонентів SRS відповідає за безпеку і збереження життів водія і пасажирів.

Багато транспортних засобів обладнані системою SRS Airbag, тому заміна подушок безпеки викликає труднощі у автовласників.

Які розповсюджені несправності системи SRS?

 • Помилка датчиків удару. Збої у роботі датчиків, які викликають некоректне спрацьовування або відсутність реакції.
 • Несправності в проводці. Пошкодження або обриви в електричній системі, які перешкоджають нормальному функціонуванню SRS.
 • Проблеми з блоком управління SRS. Збої в електронному блоку управління, що впливають на роботу всієї системи.
 • Пошкодження подушок безпеки. Фізичні пошкодження, що роблять їх неробочими.
 • Несправності натягувачів ременів безпеки. Проблеми з механізмом натягу ременів, важливою частиною системи SRS.

Як відбувається заміна подушок безпеки?

Етапи заміни подушок безпеки:

 1. Діагностика системи SRS.
 2. Демонтаж спрацьованих подушок безпеки.
 3. Перевірка та ремонт конекторів проводки.
 4. Встановлення нових подушок безпеки.
 5. Перепрошивка електронної системи SRS.
 6. Фінальна перевірка та тестування.

Сама заміна не займає багато часу. Зазвичай, на це йде близько години. Більшої уважності і справжнього професіоналізму вимагає підключення подушок до загальної системи і настройка їх належного функціонування.

Самостійно проводити налаштування електроніки категорично не можна. Важливо відзначити, що при спрацьовуванні подушок, активуються натяжители ременів безпеки. Отже, згорають коннектори проводки. І необхіден ще і їх ремонт.

Як вже стало зрозуміло, саме настройка електронних компонентів є основою в ремонті подушок безпеки. В цілому, робота може зайняти до декількох днів, так як крім настройки системи, проводиться відновлення оббивки автомобільного салону, накладок, торпедо. Все буде залежати від моделі автомобіля, його комплектації, а також від професіоналізму майстрів.

Таблиця часових витрат на різні етапи заміни подушок безпеки:

Етап заміниПриблизний час виконання
Діагностика системи SRS30-60 хвилин
Демонтаж спрацьованих подушок1-2 години
Перевірка та ремонт конекторів30-60 хвилин
Встановлення нових подушок безпеки1-2 години
Перепрошивка системи SRS30-60 хвилин
Фінальна перевірка та тестування30 хвилин

Ця таблиця допомогає зрозуміти час, за який проводиться заміни подушок безпеки, і допомагає спланувати ремонт.

Якщо вам цікаво скільки коштує подушка безпеки, то відповідь проста від 7000 грн. за нову. Тому рекомендуємо задатися ще питанням «Скільки коштує заміна подушок безпеки?» Кожна майстерня встановлює свої ціни і варіює їх, виходячи зі складності. В середньому це від 130 дол. за подушку.

Актуальна вартість на послуги автосервісу Airbag Servis вказані тут.Вам буде цікаво:

[wpforms id=”146″ title=”true”]

×

[wpforms id=”843″ title=”true”]

×