На даний момент, практично в кожен автомобіль встановлюються подушки безпеки. Це необхідний захід застереження, яка допомагає водієві та пасажирам вижити в екстрених ситуаціях. Однак багато хто забуває, що в систему безпеки SRS входять ще й ремені безпеки.

Для роботи потрібно центр управління, який буде обробляти всі дані, одержувані від різних датчиків. Вся система складається з наступних компонентів:

  • ремені безпеки;
  • подушки безпеки;
  • датчики;
  • блок управління Аирбаг.
блок управління airbag

Найскладнішим механізмом є блок управління подушками безпеки, адже від нього залежить працездатність всієї системи. Справа в тому, що для спрацьовування спеціальних затискачів на ременях, або пострілу подушок потрібно сигнал від датчика. Він і надходить в блок, який обробляє всі ці дані.

Крім прийому сигналу від датчиків, блок може проводити діагностику системи на працездатність. Дуже часто відбуваються різні збої, про які водій отримує повідомлення на приладовій панелі. Дуже важливо стежити за станом SRS, адже від цього залежить безпека життя не тільки водія, але і всіх пасажирів.

Блок управління airbag повинен бути встановлений в такому місці, яке найменше страждає при аварії. Як правило, таким місцем є піддон автомобіля, або місце біля коробки передач. Це потрібно для того, щоб під час зіткнення блок не пошкодився, і зміг дати сигнал подушкам, а також ременям.

Дуже важливим в роботі даного пристрою є блокування імпульсів, що подаються від датчиків. Іноді вони можуть подавати неправдиву інформацію, через зовнішні чинники. Це можуть бути невеликі зіткнення, зовнішні впливи і багато іншого. Якби блок управління airbag приймав всі сигнали, то подушки розкривалися б навіть після сильного вітру.

Цей пристрій сприймає тільки сигнали, які видаються з більшою силою, ніж 0.003 с. Також подушка не спрацює в тому випадку, якщо автомобіль рухається на швидкості менше 20 кілометрів на годину. Це потрібно для того, SRS не спрацювала під час паркування.

Варто відзначити, що за правилами ЄЕК, в автомобілі повинні бути спеціальні позначки про наявність системи SRS. Вони встановлюються на ременях, декоративної панелі, сонцезахисних козирках і в інших місцях.Вам буде цікаво:

[wpforms id=”146″ title=”true”]

×

[wpforms id=”843″ title=”true”]

×