Фраза «AirBag» в дослівному перекладі з англійської мови означає «подушки безпеки» або, якщо говорити дослівно, «повітряний пакет». Цей пристрій має безпосереднє відношення до системи активної безпеки і забезпечує захист життя водія і пасажирів у разі попадання в дорожньо-транспортну пригоду.

Якщо раптом ця опція «загоряється», це зовсім не свідчить про те, що «винна» подушка. Адже система безпеки автомобіля являє собою цілу складну систему, що складається з великої кількості різноманітних пристроїв. Тому при виникненні в ній неполадок відбувається зміна функціонування індикатора. Це явище вимагає проведення комплексної перевірки у фахівців.

Які можливі причини, якщо горить лампочка подушки безпеки на Фольксвагені?

Дана лампочка може спалахнути з кількох причин.

 1. Проблема, пов’язана з цілісністю подушок. В цьому випадку є ймовірність припинення отримання модулем сигналу від подушок, ременів, датчиків і інших елементів. Використання ПБ доцільно тільки в тій ситуації, коли водій і пасажир пристебнуті. Швидкість, на якій вона «вистрілює», становить 200 кілометрів на годину. Беручи до уваги дану обставину, виробники автотранспортних засобів запрограмували «повітряні пакети» так, що при відсутності використання ременя подушка не спрацює. Тому ніякої безпеки система не гарантує.
 2. Недостатньо виражений контакт в рамках проведення харчування або його повна відсутність. Нещільне підключення роз’ємів.
 3. Наявність несправності або пошкоджень датчиків ударного типу.
 4. Попадання води або іншої рідини в області замка ременя або зону контактів, а також інших важливих частин, які не переносять цього.
 5. Порушення контакту в області дверей в разі або зміни або організації ремонтних заходів. Щоб впоратися з цим завданням, необхідно обнулити модульну пам’ять.
 6. Несправності керуючого модуля, в цій ситуації може допомогти виключно робота по заміні.
 7. Відсутність раціональної роботи запобіжників. Якщо в них є якісь поломки, це нерідко призводить до загоряння індикатора ПБ. Основна помилка водіїв в цьому випадку полягає в тому, що вони списують проблему на запобіжник в останню чергу. Або взагалі не підозрюють подібні несправності.
 8. Заміна панелі приладів і крісел. Якщо під час проведення цього заходу відбулося пошкодження клем або проводів, є ризик виникнення проблем з лампою.
 9. Помилки, допущені в ході заміни колеса рульового. Якщо контакт недостатньо хороший, або провід живлення пошкоджений, є ймовірність постійного горіння лампи SRS або Air Bag.
 10. Відновлювальні роботи. Якщо подушки піддавалися ремонту або повноцінну заміну після спрацьовування, система може «згадати» попереднє положення, згідно відповідного запису, внесеної в журнал. Найдоцільніше в цьому випадку зайнятися видаленням помилки.
 11. Закінчення періоду функціонування подушки. Зазвичай цей термін складає 8-10 років, після чого гарантію безпеки ніхто не забезпечує.
 12. Недостатнє напруга в мережі. У даній ситуації необхідно здійснити перевірку АКБ, а при необхідності провести заміну з дотриманням покрокового алгоритму дій.

Варто зауважити, що дані проблеми виникають не тільки на Фольксваген. Обставин, при яких горить лампочка подушки безпеки на Шкода октавія і навіть блимає, досить багато.

Таблиця термінів служби та заміни компонентів системи AirBag:

Компонент системиСередній термін службиРекомендації щодо заміни
Подушка безпеки10-15 роківЗаміна при досягненні максимального терміну служби або після спрацьовування
Датчики удару10-15 роківПеревірка кожні 5 років, заміна при несправності або після закінчення терміну
Управляючий модуль10-15 роківЗаміна при виході з ладу, оновлення програмного забезпечення за необхідності
Ремені безпекиЗа станомЗаміна після серйозної ДТП або при видимих ознаках зносу
Електрична проводкаЗа станомПеревірка при регулярному технічному обслуговуванні, заміна при пошкодженнях

Ця таблиця надає загальні рекомендації щодо заміни та обслуговування ключових компонентів системи AirBag. Важливо врахувати, що конкретні терміни та умови можуть варіюватися залежно від моделі автомобіля та умов експлуатації. Для отримання точної інформації рекомендується звертатися до посібника користувача конкретного автомобіля або до офіційних дилерів.

Висновок

Встановити причини в самостійному порядку проблематично. Адже ігнорування норм діагностики або ремонту / заміни в даному випадку може спровокувати відсутність спрацьовування при настанні аварійної ситуації. Так що не варто ризикувати.

Найдоцільніше довірити цю справу професіоналам, що забезпечить якісне виконання роботи і справне функціонування системи безпеки автомобіля.Телефонуйте нам за тел. 067-226-26-65 для консультації.Вам буде цікаво:

[wpforms id=”146″ title=”true”]

×

[wpforms id=”843″ title=”true”]

×