Торпеда – це передня панель, яка знаходиться всередині салону автомобіля. Саме на цей елемент, в першу чергу звертають увагу при зносі різних конструктивних деталей. Адже будь-яка людина, що контактує з машиною, а саме водій або пасажир, стикаються з поверхнею даної деталі. Наприклад, при включенні кондиціонера або киданні предметів на полицю, з’являються різного роду ушкодження (відколи, подряпини, тріщини). Багато власників автомобілів намагаються відремонтувати пластик в салоні за допомогою власних сил. Тобто, вони самостійно пробують пофарбувати панель авто або використовують різні варіанти ремонту торпеди.

Існує кілька матеріалів для удосконалення торпеди крім її фарбування. До цих матеріалів відносяться:

  • нанесення фарби за допомогою рідкої гуми;
  • обклеювання вінілової плівкою;
  • обтягування кожзамом або шкірою.
восстановление панели авто

Ця стаття допоможе вам відповісти на всі питання по даній темі. Вона розповість про економне вирішенні цієї проблеми і поетапної інструкції по технології проведення роботи.

Що потрібно підготувати, щоби пофарбувати панель авто якісно?

В першу чергу, потрібно підготувати поверхню деталі до фарбування. Даний етап відтворюється у всіх ремонтних роботах, тому потрібно відповідально до цього поставитися. Потрібно підготувати всі необхідні матеріали та інструменти, які знадобляться для власноручного ремонту торпедо.

До другого етапу відноситься приміщення, де буде проводитися робота. Воно повинно бути в чистому, теплому і освітленому стані. Також потрібно підібрати кімнату, яка буде добре освітлена.

Кроки підготовки торпедо до фарбування:

  • Демонтаж панелі приладів для забезпечення доступу до всіх поверхонь торпедо.
  • Ретельне очищення торпедо від пилу, бруду та залишків старої фарби.
  • Використання наждачного паперу для видалення грубих подряпин та вирівнювання поверхні.
  • Знежирення поверхні спеціальними засобами для покращення адгезії фарби.
  • Нанесення грунтовки для заповнення мікропор та підготовки поверхні до фарбування.
  • Повторне знежирення після грунтування та перед нанесенням фарби.

Які кроки зробити, щоб пофарбувати панель автомо самому?

Є кілька варіантів того, як можна пофарбувати торпеду. Правильний алгоритм дій буде залежати виключно від типу торпеди, її стану, а також типу фарби, яка буде використовуватися для відновлення. Варто зробити послідовну інструкцію.

В першу чергу, з деталлю потрібно трохи попрацювати, щоб відновити її. Подивіться на наявність подряпин, тріщин і сколів. При необхідності, проблемні місця можна просто спаяти. Але це не завжди можливо. Але навіть при відсутності таких проблем, слід провести повне очищення торпеди від пилу і бруду.

Далі йде шліфування. Це не є важким етапом, вам просто потрібно трохи попрацювати наждачним папером. Починати потрібно з великого абразиву, щоб вивести глибокі подряпини. А щоб вивести подряпини від великого абразиву, варто скористатися дрібнозернистим папером.

Коли всі попередні етапи були пройдені, потрібно прибрати жир з поверхні торпеди. Для цього можна використовувати спирт, або інші засоби. Головне, щоб вони не чинили негативного впливу на пластик.

Останнім, і найскладнішим етапом підготовки є грунтовка. Нанесення грунтовки потрібно для видалення мікропор, які залишилися після наждачного паперу. Нанесіть грунтовку балончиком, дочекайтеся повного висихання і обробіть її дрібнозернистим наждачним папером. Після знову йде процес знежирення. Після цього можна приступати до фарбування.

Фарбування торпедо

Для нанесення фарби слід використовувати балончик.Це самий простий і доступний метод. Фарба наноситься декількома шарами. Перший шар повинен бути дуже тонким, ледь покриваючи поверхню. Другий шар самий товстий. Третій повинен бути таким же тонким, як і перший. Шари наносяться з інтервалом в 20 хвилин, щоб фарба встигла висохнути.

Після цього потрібно нанести один шар лаку. Слідкуйте за тим, щоб він не дав патьоків. Надішліть деталі на сушку, після чого вони будуть виглядати як нові.

Таблиця порівняння різних видів фарб для торпедо:

Вид фарбиПеревагиНедолікиРекомендоване застосування
АкриловаШвидко сохне, стійка до вицвітанняМоже тріскатися при високих температурахЛегкий ремонт, часткове фарбування
ВініловаГнучка, не тріскаєтьсяВимагає ретельної підготовки поверхніПовне фарбування, відновлення
Гумова (рідка)Стійка до механічних пошкодженьСкладніше нанесенняІнтенсивне використання, відновлення
ПоліуретановаМіцна, стійка до зносу та хімікатівВисока вартістьПрофесійний ремонт, довговічне покриття
ЕмалеваГарне покриття, глянцевий фінішДовше сохне, вимагає точності в роботіДекоративний ремонт, спеціальні проекти

Ця таблиця допомогає вибрати найбільш підходящу фарбу для ремонту торпедо, враховуючи конкретні вимоги та умови використання автомобіля.Вам буде цікаво:

[wpforms id=”146″ title=”true”]

×

[wpforms id=”843″ title=”true”]

×