При придбанні б / у автомобіля слід більш уважно поставитися до огляду подушок безпеки. Від їх наявності та якості роботи цих пристроїв залежить безпосередньо не тільки здоров’я, а й життя знаходяться в салоні людей.

Як працює Airbag?

По суті, ПБ є нейлонову ємність, миттєво наповнюємо повітрям при аварійній ситуації. Спочатку, вона знаходиться в компактно складеному стані та вмонтована під пластиковими деталями автомобіля. Сенсор – самий чутливий елемент системи безпеки. Він відповідає за момент, коли необхідно викинути подушку. Сенсор, в основному, налаштований на ту чутливість, при якій airbag випускається при зіткненні на швидкості, що перевищує 20 км / год.

Надування airbag – найскладніше пристосування в системі, яке відповідає за моментальний постріл повітря в подушку. Крім блоку з повітрям, система оснащена ще піротехнічними засобами, які і забезпечують блискавичну швидкість накачування ПБ.

Термін служби подушок безпеки

Як і у будь-якого механізму у подушки безпеки є свій термін служби, по завершенню якого її необхідно замінити на нову. Як же дізнатися робочі чи ПБ в автомобілі? Відповідь нижче.

Етап перший: візуальне огляд

Визначити, де розташовується подушка безпеки неважко. У більшості авто на деталях салону є відповідна позначка «Airbag».

Щоб переконатися, що машина не брала участь в серйозному ДТП, яке викликало спрацьовування подушок безпеки, досить як слід оглянути обстановку салону, головним чином, це стосується тих місць, де вони повинні знаходитися.

Кришки не повинні відрізнятися по відтінку від основної палітри і мати якісь би там не було дефекти (вдавлинами, перекіс, подряпини і ін. Порчу), а оббивка сидінь повинна бути без ознак реставраційних робіт. Щоб перевірити, чи є взагалі ПБ, треба зняти накладку з рульового колеса і кришки з деталей, де повинні розташовуватися дані пристрої.

Ретельно огляньте всю поверхню подушки безпеки на наявність пошкоджень. Спробуйте сумістити її з рульовою колонкою авто, щоб переконатися, що оболонка розгортається без перекосів.

Переконайтеся, що в відсіках насправді вмонтовані подушки безпеки, а не якісь обманки-заглушки, їх імітують, з метою обдурити електронну систему контролю.

Перевірте гаки, щоб були справні, і контактні з’єднання електропроводки.

Другий етап: перевірка функціонування

Тут важливо з’ясувати, чи були раніше в роботі ПБ. Тому, повторіть огляд салону ще раз найуважнішим чином. До непрямими показниками, що автомобіль був в аварії, при якій подушки безпеки раніше випускалися, можна віднести наступне:

  • невідповідність відтінку заглушок з палітрою салону;
  • присутність слідів після реставраційних робіт по оббивці сидінь;
  • наявність на заглушках дефектів (вм’ятини, відколи, подряпини, потертості);
  • сліди зміни лобового скла.

Готовність подушок до роботи перевіряється ретельним вивченням стану їх механізмів. Після того, як знято заглушка, огляньте захисний пристрій. Оболонка airbag не повинна мати ніяких пошкоджень, так само, як і газогенератор або пиропатрон, що відповідає за миттєве спрацьовування механізму при зіткненні. Якщо щось подібне виявилося, значить продавець з вами не чесний.

Якщо діагностика ПБ не дала ніяких результатів, і ви не зрозуміли, в робочому вони стані чи ні, зверніться до фахівців. Співробітники Airbag Servis за допомогою діагностуючого обладнання з точністю 99% скажуть вам працездатні чи подушки безпеки або ними не можна користуватися.Вам буде цікаво:

[wpforms id=”146″ title=”true”]

×

[wpforms id=”843″ title=”true”]

×