Бувають випадки, коли водії звертаються в автосервіс зі скаргою що в них загоряється лампочка SRS, найчастіше така ситуація буває з іноземними машинами купленими з рук. Перш, сем розібратися, чому горить лампочка подушки безпеки, потрібно зрозуміти, що таке система SRS.

SRS Airbag – це пристрій, який відповідає за пасивну безпеку, а точніше за все функції захисту водія, які спрацюють під час небезпечної ситуації. Назва «SRS» розшифровується як Supplementary Restraint System.

Система досить складна і складається з наступних компонентів:

  • Подушки безпеки з боків і спереду;
  • Контролери;
  • Сенсори, які зчитують положення людей в салоні;
  • Датчики, що стежать за прискоренням;
  • Більш якісні ремені безпеки;
  • Підголівники з активною системою роботи;
  • Головна система, яка відповідає за роботу SRS;
  • І інше: зарядка і харчування, кабелі для з’єднання, пристрої для відправлення даних;

Крім цих основних функцій деякі моделі машин використовують і додаткові можливості. Сюди можна віднести захист при перекиданні (що корисно для кабріолетів), бонусні власники дитячих крісел. Крім ць ого новинки автопрому постачають захистом для пішоходів. В деяких моделях можна зустріти кнопки виклику допомоги.

Як працює система SRS?

Тепер нам набагато зрозуміліше, що таке система SRS, для чого вона потрібна, тепер потрібно зрозуміти метод її роботи, а точніше управління. Дана система повністю електронна, завдяки чому всі компоненти можуть працювати набагато ефективніше. Пояснимо трохи зрозуміліше: з точки зору конструкції вона наповнена вимірювальними датчиками, системами контролю, що виконують апаратами.

Перші завжди знаходяться на одному місці, і якщо виникає аварійна ситуація, то вони посилають сигнали решті системі, сюди можна віднести датчики, що реагують на удари, регулятор положення крісел спереду, вимикачі ременів безпеки. Зазвичай на машину ставлять по 2 таких пристрої з кожного боку. Дані датчики активно «співпрацюють» з підголовниками крісел, які в момент аварії починають свою діяльність. Виходячи з цього, можна сказати, що кожен компонент SRS має постійний зв’язок з блоками управління. Другі, використовуючи електронні сигнали, дозволяють в частки секунди надути подушки безпеки і активувати інші системи.

Система SRS зможе зберегти ваше життя в складній автомобільної ситуації. Тому не варто ігнорувати її сигнали, можливо, вона несправна, і її потрібно перевірити.

Необхідно стежити за даною системою всередині машини: не дозволяйте їй сильно нагріватися, температура більше 90 градусів згубна і після 10 років служби слід зайнятися тестом даної системи. А точніше перевірити всі її складові, робити це, звичайно ж, треба на майстерні, де працюють фахівці своєї справи.

Слідкуйте за своєю системою SRS, проте вона не повинна вам ніколи в нагоді за прямим призначенням!Вам буде цікаво:

[wpforms id=”146″ title=”true”]

×

[wpforms id=”843″ title=”true”]

×