Багато людей, вивчаючи основні характеристики транспортного засобу, зустрічають у великому списку три літери SRS. І лише деякі водії насправді можуть пояснити, що це за система та для чого вона призначена. Кожен, хто прочитав цю статтю повністю, також зможе дати повну та аргументовану відповідь на запитання: «Що таке SRS у автомобілі?».

Що таке SRS?

SRS, або повніше, Supplementary Restraint System. Це система додаткового утримання, яка створена для забезпечення безпеки для водія та пасажирів у лобовому зіткненні зі статичними або рухомими об’єктами.

srs що таке

Сучасні системи SRS включають в себе ряд інноваційних технологій:

  • Адаптивні подушки безпеки. Автоматично регулюють силу надування в залежності від тяжкості зіткнення та ваги пасажира.
  • Системи попередження зіткнень. Використовують радари та камери для запобігання аварій.

Основна функція SRS

Основна задача цієї системи – це мінімізувати травми та їх тяжкість для пасажирів транспортного засобу при ДТП. Миттєво спрацьовують подушки та натяжителі ременів, що захищає людину від удару об лобове скло чи інші предмети, які знаходяться у салоні. Для того, щоб дана система спрацювала, відбувається подача імпульсного сигналу про зіткнення. Електроніка розраховує силу удару та приймається рішення про викид подушок та натягування ременів. І варто врахувати, що ремені можуть спрацювати як спільно з подушками, так і окремо від них.

Який механізм роботи SRS?

Подушки безпеки встановлені та запрограмовані так, що спрацюють лише при фронтальному або боковому ударах. У випадках, коли удар припаде ззаду, ні ремені, ні подушки не спрацюють. Система додаткової безпеки не буде активізована також при ударі на низьких швидкостях та, якщо сталося зіткнення з нетвердими об’єктами.

Роботоспроможність системи додаткової безпеки контролюється мікропроцесорним блоком датчика удару. Якщо система пошкоджена, на приладовій панелі загориться лампочка несправності, а характеристика пошкодження зафіксується та збережеться у пам’яті системи.

Типові ознаки несправності системи:

  • Постійно горить або миготить індикатор подушок безпеки на приладовій панелі.
  • Незвичайні звуки з області подушок безпеки або ременів безпеки.
  • Спрацьовування подушок безпеки при відсутності зіткнення.
  • Відмова у роботі натяжителів ременів безпеки.

Після виявлення неполадки, рекомендується негайно відвідати сервісний центр, де професіонали усунуть пошкодження та відновлять роботу системи безпеки.

Таблиця з рекомендаціями щодо обслуговування та перевірки системи SRS

Періодичність перевіркиПункти перевіркиДії при виявленні несправності
Кожні 10,000 кмВізуальний огляд компонентівПеревірка на наявність пошкоджень, зносу
ЩорічноДіагностика системиЗчитування помилок, перевірка роботи сенсорів
Після кожного ДТППовна перевірка системиЗаміна активованих подушок, перевірка натягувачів
При появі індикатора несправності на панелі приладівДіагностика помилокДіагностика за допомогою спеціалізованого обладнання, усунення несправностей
Кожні 5 роківЗаміна компонентівЗаміна подушок безпеки, перевірка натягувачів

Ця таблиця допомагає краще зрозуміти, як і коли проводити обслуговування та перевірку системи SRS у автомобілі, щоб забезпечити її надійну роботу та безпеку.

І дуже важливо дотримуватися простих рекомендацій щодо використання системи. Основне з них – недопущення перегріву SRS більше, ніж дев’яносто градусів. Температури вище система не переносить і виходить з ладу. По закінченні десяти років експлуатації транспортного засобу, слід провести діагностику всіх електронних систем, пристроїв забезпечення безпеки.

Висновок

Саме SRS та система, яка дійсно допоможе врятувати життя людини та уникнути найтяжчих травм у випадку дорожньо-транспортної пригоди. Саме тому не можна ігнорувати появу неполадок у роботі системи.

Навіть, якщо система безпеки ніколи не буде активізована, необхідно стежити за її працездатністю і вчасно виправляти неполадки.
[wpforms id=”146″ title=”true”]

×

[wpforms id=”843″ title=”true”]

×