Багато людей, вивчаючи основні характеристики транспортного засобу, зустрічають у великому списку три букви SRS. І тільки деякі водії дійсно можуть пояснити, що це за система і для чого вона призначена. Кожен, хто прочитає цю статтю повністю, теж зможе дати повну і аргументовану відповідь на питання: «Що таке SRS в автомобілі?».

SRS, або більш повно, Supplementary Restraint System. Це система додаткового утримування, яка створена для забезпечення безпеки для водія і пасажирів в лобовому зіткненні зі статичними або рухомими об’єктами.

srs що таке

Основне завдання цієї системи – це мінімізувати травми і їх тяжкість для пасажирів транспортного засобу під час ДТП. Миттєво спрацьовують подушки і натяжители ременів, що захищають людину від удару об лобове скло або інші предмети, що знаходяться в салоні. Для того, щоб дана система спрацювала, відбувається подача імпульсного сигналу про зіткнення. Електроніка розраховує силу удару і приймається рішення про викид подушок і натягу ременів. І варто врахувати, що ремені можуть спрацювати як спільно з подушками, так і окремо від них.

Подушки безпеки встановлені і запрограмовані так, що спрацюють тільки при фронтальному або бічному ударах. У випадках, коли удар доведеться ззаду, ні ремені, ні подушки не спрацюють. Система додаткової безпеки не буде активізована також при ударі на низьких швидкостях і, якщо сталося зіткнення з нетвердими об’єктами.

Працездатність системи додаткової безпеки керується мікропроцесором блоку датчика удару. Якщо система пошкоджена, на приладовій панелі загориться лампочка несправності, а характеристика пошкодження зафіксується і збережеться в пам’яті системи. Після виявлення неполадки, рекомендується негайно відвідати сервісний центр, де професіонали усунуть пошкодження і відновлять роботу системи безпеки.

Саме SRS та система, яка дійсно допоможе врятувати життя людині і уникнути важких травм в разі дорожньо-транспортної пригоди. Саме з цієї причини не можна ігнорувати появу неполадок в роботі системи. І дуже важливо дотримуватися простих рекомендацій по використанню системи. Основне з них – недопущення перегріву SRS більш, ніж на дев’яносто градусів. Температуру вище система не переносить і виходить з ладу. Після закінчення десяти років експлуатації транспортного засобу, слід провести діагностики всіх електронних систем, пристроїв забезпечення безпеки. Все це потрібно для особистої безпеки!

Навіть, якщо система безпеки ніколи не буде активізована, необхідно стежити за її працездатністю і вчасно виправляти неполадки.

(Visited 2 171 times, 1 visits today)

Понравилась статья?
Расскажи друзьям:


Заказать обратный звонок
×
Замовити зворотній дзвінок
×